Fibrocell, kişinin kendi dokusundan elde edilen fibroblast hücrelerinin, yüksek teknolojiye sahip laboratuvar ortamında, biyomühendislik teknikleri ile çoğaltılarak kişinin ihtiyaç duyduğu bölgeye enjekte edilmesine dayanan otolog bir tedavi yöntemidir.

Fibrocell, özellikle yaşlanmaya bağlı ciltteki derin çizgilerin giderilmesi ve cilt dokusu rejenerasyonunun sağlanması amaçlı, kişiye özel olarak üretilen FDA tarafından onay almış ilk otolog hücresel tedavi yöntemidir. Fibrocell, Doku Biyoteknoloji A.Ş.’nin markası olup, Türkiye’de ki ilk ve tek patentli hücre ürünüdür.

Uygulama

Topikal anestezik kremler ile cilt uyuşturulur. Fibrocell hastanın isteniln bölgesine enjekte edilir. Fibrocell uygulaması 3 seanstan oluşmaktadır. İlk seans yaklaşık biyopsi alımından 4 – 6 hafta sonrasında hazır olur; 2. Ve 3. Seanslar ise 2 – 3 hafta ara ile gerçekleştirilmektedir. Hekim tarafından belirlenen uygulama takvimine uyulması oldukça önemlidir. FIBROCELL tedavisinin diğer tedavilerden çok farklı olduğu, içerisinde kolajen ve elastin üreten canlı otolog fibroblat hücreleri taşınmaktadır.